Problemy z wyborem wykonawcy internatu i poradni CEZiB w Gorzowie

2022-07-13 14:14
gorzów cezib internat 1
Autor: facebook.com/Gorzowskie-Inwestycje-Miejskie Budynek, w którym będzie internat, w środku jest zniszczony.

Przetarg został unieważniony, będzie kolejny? Ostatnie czasy pandemii oraz trwająca od lutego wojna w Ukrainie, a co za tym idzie brak pracowników tej narodowości, oraz wysoka inflacja odciskają piętno w branży budowlanej.

Ofertę w pierwszym postępowaniu zgłosiła tylko jedna firma - Gotech Sp z.o.o z Gorzowa, która zaproponowała prawie dwa razy więcej niż wynosi miejska pula. Urzędnicy mają niecałe 26 milionów złotych. Na dołożenie 21 milionów magistrat nie ma możliwości.

- Wpłynęła tylko jedna propozycja na kwotę prawie 47 milionów złotych, która zdecydowanie przekroczyła środki przeznaczone na to zadanie. W związku z tym przetarg został unieważniony. Aktualnie analizujemy nowe możliwości podejścia do drugiego postępowania - wyjaśnia Daria Adamczewska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

gorzów cezib poradnia 1
Autor: facebook.com/Gorzowskie-Inwestycje-Miejskie

Internat ma powstać w budynku byłego oddziału zakaźnego przy Warszawskiej- na 80 miejsc z pokojami gościnnymi i restauracją. Z kolei przy ul. Szpitalnej i Teatralnej będzie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Doradztwa Zawodowego. Zajmą one część budynków D i C. W piwnicy powstaną magazyny, a na piętrach- sale.

Legendarny paprykarz szczeciński ma swój mural

QUIZ od modzie i ubraniach. Czy podołasz wyzwaniu?

Pytanie 1 z 9
Kto zaprojektował najdroższą suknię świata, wartą 30 milionów dolarów?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE