Pracujesz w czasie pandemii? Możesz oddać dziecko do przedszkola i żłobka w Gorzowie [AUDIO]

2021-03-29 17:40
gorzów przedszkole kłodawa
Autor: Fragles zdjęcie ilustracyjne

Miejskie placówki opieki są otwarte i czekają na dzieci medyków, ale nie tylko. Chodzi o grupy zawodowe, które w tej trudnej sytuacji kryzysowej działają na pełnych obrotach. Jak są zorganizowane zajęcia?

W Gorzowie wszystkie placówki są otwarte, kadra wymienia się, pracuje w mniejszym składzie. Dzieci, przynajmniej na razie, nie ma za wiele, przychodzi po kilkoro. Rodzice mają zaświadczenia ze swoich zakładów pracy.

O pracy przedszkoli w Gorzowie mówi Iwona Sancewicz z Wydziału Edukacji UM:

Oprócz medyków maluchy mogą przyprowadzać osoby, które pracują przy pandemii. Chodzi o pracowników służb porządkowych jak np. żołnierze, policjanci i strażacy. Z opieki przedszkolnej mogą skorzystać także dzieci niepełnosprawne. Trzeba złożyć wniosek do placówki.

Rodzice, którzy jednak muszą zostać ze swoimi pociechami w domach, mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ograniczenia obowiązują do 9 kwietnia.

O krok od tragedii. Pod 4-latkiem załamał się lód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE