gorzów wojsko album 1

i

Autor: zzwp-gorzow.pl Jedno z archiwalnych zdjęć z gorzowskiej jednostki.

Poszukiwane zdjęcia gorzowskich jednostek wojskowych

Powstaje wojskowy foto album o gorzowskich jednostkach. Podziel się zdjęciami!

2023-03-14 14:37

Chodzi o archiwalne zdjęcia wykonane od lat 50-tych dwudziestego wieku. Związek Żołnierzy Wojska Polskiego oddział w Gorzowie przygotowuje, na przyszły rok, specjalne wydanie. Dlatego poszukiwane są wszelkie materiały.

Chodzi o dwie jednostki- 12 Kołobrzeski Pułk Piechoty oraz o 4 Gorzowską Brygadę Zmechanizowaną. Służyłeś przy ul. Myśliborskiej w Gorzowie i masz fotografie – podziel się. Cenne są także zdjęcia mieszkańców, którzy uwieczniali żołnierzy czy wydarzenia.

- Gorzów to było bardzo duże miasto garnizonowe praktycznie od lat 50-tych do końca lat 90-tych XX wieku. Takie zdjęcia z uroczystości, które się odbywały, jakby robione zza płotu, są bym powiedział nawet cenniejsze. Przedstawiają z innego punktu widzenia jednostkę wojskową - mówi Marcin Kamiński z gorzowskiego oddziału związku.

gorzów wojsko album 2

i

Autor: zzwp-gorzow.pl Zdjęcia związek tylko pożyczy na jakiś czas.

Związek zdjęcia pożyczy, zeskanuje i odda. Posiadacze takich fotografii mogą kontaktować się przez stronę internetową związku. Ich siedziba mieści się w budynku biblioteki wojewódzkiej przy Sikorskiego, we wtorki są dyżury. Foto album ma być wydany w przyszłym roku.

Już wkrótce, bo w sobotę [18.03] święto gorzowskich jednostek. O tym szerzej wkrótce.

Niezwykła pasja rzeszowianki, która zamyka las w szkle

Quiz o wiośnie. Sprawdźcie, czy jesteście przygotowani na jej przyjście

Pytanie 1 z 10
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE