Adaptery do masek drukuje także Karol w swoim garażu

i

Autor: mz Adaptery do masek drukuje także Karol w swoim garażu

Ponad tysiąc przyłbic mają na koncie Drukarze dla Lekarzy z Gorzowa

2020-04-29 19:30

Pomagają od ponad miesiąca. Na drukarkach 3D powstają przedmioty niezbędne do pracy medyków w walce z koronawirusem. Dzięki wsparciu mieszkańców, lokalnych firm i przedsiębiorców udało im się wydrukować 1086 przyłbic, 222 adaptery i 120 pasków do masek chirurgicznych.

Zużyli do tego ponad 30 kilometrów specjalnego filmamentu. Zakończyli pierwszą zrzutkę, ale to nie oznacza końca ich pracy. Chcą działać dalej, dlatego założyli nową.

-Potrzebujemy lepszego sprzętu, zbieramy na drukarkę żywiczną. Będziemy robić bardzo szczelne adaptery do masek ochronnych dla medyków. Ratownicy używają półmasek czy to budowlanych czy przeciwpyłowych. Zakładają do nich swoje filtry przeciwwirusowe i do tego drukujemy własnie nasze adaptery- powiedział nam Jakub Wierzbicki, jeden z inicjatorów akcji.

Sprzęt trafił do szpitali, DPS-ów, hospicjów i ratowników medycznych m.in. z Gorzowa, Kostrzyna, Skwierzyny, Barlinka, Szprotawy, Poznania czy Wschowy. Drukarze działają w jednym z klubów muzycznych w centrum miasta.

Gotowe adaptery wydrukowane w domowym zaciszu

i

Autor: mz Gotowe adaptery wydrukowane w domowym zaciszu

Cały czas zachęcaj do włączenia się w akcję, pomogą sprzętowo. Sporo osób drukuje potrzebne przedmioty w domowym zaciszu. Szczegóły akcji oraz link do zrzutki znajdziecie na faceboowym profilu Drukarze Dla Lekarzy Gorzów Wielkopolski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE