Juskaite

Autor: AZS AJP Gorzów Wielkopolski / Facebook.com

Po ostrej walce gorzowskie koszykarki pokonały Ślęzę Wrocław! Losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce

2020-02-17 13:09

Akademiczki wygrały na wyjeździe 75:56. Dzięki temu zwycięstwu polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów umocniła swoją pozycję w Basket Lidze Kobiet. Najlepszą zawodniczką w meczu okazała się Laura Juskaite.

We wrocławskiej hali rozegrał się bardzo wyrównany mecz. Oba zespoły praktycznie całe spotkanie szły łeb w łeb i tak naprawdę dopiero ostatnia kwarta rozstrzygnęła wynik. Pierwsza kwarta nieznacznie dla wrocławianek, zakońcyzła się wynikiem 17:16, druga odwrotnie: gorzowianki prowadziły 18;17. Trzecia część meczu na remis 19:19 i dopiero w czwartej Akademiczki zdobyły wyraźną przewagę (22:12).

Najwięcej punktów dla Gorzowa zdobyła Laura Juskaite: 32, Annamaria Prezelj: 19 i Zhosselina Maiga: 9 pkt.

Zarówno wrocławianki jak i gorzowianki wyraźnie skupiły się na obronie. Akademiczki dużą wagę przywiązywały również do rzutów z dystansu.