warta gorzów

i

Autor: materiały Warty Gorzów Drużyna chce się wzmocnić kadrowo.

Piłkarze Warty Gorzów dostaną 100 tysięcy złotych z budżetu miasta

2020-06-03 16:30

Jak nas poinformował Zbigniew Pakuła, prezes klubu podczas spotkania z urzędnikami otrzymał informację, że miasto wspomoże piłkarzy w przygotowaniach oraz występach w rozgrywkach III ligi piłki nożnej. Prezes liczy, że to pierwsza, ale nie ostatnia dotacja.

Warta po awansie do III ligi może ubiegać się o datację na funkcjonowanie pierwszego zespołu. Wcześniej mogła ubiegać się jedynie o pieniądze na szkolenie młodzieży i utrzymanie bazy.

Zbigniew Pakuła nie ma wątpliwości, że bez pomocy miasta utrzymanie zespołu w III lidze nie będzie możliwe. Przekazane 100 tysięcy złotych to pierwsza dotacja jaką otrzyma klub. Prezes Pakuła jest przekonany, że będą następne.

- Sami nie udźwigniemy ciężaru finansowania startu w III lidze - mówi prezes Pakuła

Urzędnicy mieli zadeklarować, że Warta otrzyma kolejne dotacje. Czy będzie to 300 tysięcy, na które liczy prezes? Do tematu będziemy wracać. Na ligowe boiska piłkarze wracają w lipcu. Warta awansowała do III ligi, Stilon nadal będzie grał w IV lidze. 

Rozmawiamy z rekordzistą Guinnessa w trialu rowerowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE