Gorzów: budżet obywatelski

i

Autor: SG Urzędnicy zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie budżetu obywatelskiego.

Pierwszy wniosek do gorzowskiego Budżetu Obywatelskiego już wpłynął, a radna domaga się wyższej kwoty

2023-02-07 12:45

Do 12 marca gorzowianie mogą składać swoje propozycje do Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Wiadomo już, że jeden się pojawił i dotyczy modernizacji oświetlenia na ulicy Ikara.

Do rozdysponowania łącznie będzie niecałych 8 mln 300 tys. złotych. Tymczasem zdaniem radnej Anny Kozak z klubu Platformy Obywatelskiej, miastu powinno zależeć na tym, żeby ta kwota była wyższa.

Mieszkańcy wskazują w pomysłach głównie parkingi, chodniki i ulice, których nie mogą się doczekać ze zwykłego budżetu miejskiego:

Jeżeli się boryka człowiek w błocie przez dwadzieścia parę lat, bo nie może dojechać lub dojść do swojej posesji, to jest się bardzo sfrustrowanym. Wtedy bardzo często wybiera się miejsce zamieszkania poza Gorzowem, ponieważ tam szybciej można liczyć na reakcję włodarza, żeby ten dojazd do posesji był.

Budżet obywatelski zmienia Warszawę. Liczy się każdy głos!

Wnioski do BO można składać za pośrednictwem strony gorzow.konsultacjejst.pl. Papierowe wzory wniosków dostaniemy w kancelarii ogólnej urzędu miasta i w biurze konsultacji społecznych, przy ul. Sikorskiego

QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się

Pytanie 1 z 10
Co oznacza ten znak?
QUIZ. Znaki zakazu w Polsce. Masz prawo jazdy? Nie skompromituj się
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE