Pierwsi studenci pielęgniarstwa na swoich pierwszych praktykach

2021-07-20 14:48
Gorzów: pielęgniarki
Autor: Agnieszka Wiśniewska/WSzW w Gorzowie

Studenci AJP z kierunku pielęgniarstwo rozpoczęli praktyki zawodowe w gorzowskim szpitalu. 40 młodych osób przez 3 miesiące będzie się wdrażać do zawodu, który wybrali.

Do tej pory pracowali z fantomami, teraz stykają się z żywym pacjentem. Studentki i studenci I roku pielęgniarstwa​ odbywają praktyki w gorzowskim szpitalu. Przez 3 miesiące poznawać będą lecznicę i specyfikę zawodu. 40 studentów przydzielonych zostało do kilku szpitalnych oddziałów m.in. kardiologii, chirurgii czy ginekologii.

Gorzów: szpital
Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Na początek wykonują najprostsze zadania: od czynności higienicznych przy pacjentach, poprzez pomiary parametrów życiowych, po robienie zastrzyków. Z czasem będą wykonywali coraz bardziej skomplikowane procedury. W trakcie 3 lat nauki na AJP studenci pielęgniarstwa muszą zaliczyć 1300 godzin praktyk.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE