GALERIA

Park Kopernika w Gorzowie w jesiennej scenerii. Miejsce przyciąga tłumy spacerowiczów

2023-11-27 11:24

Park Kopernika w Gorzowie został założony w 1973 roku i od tamtej pory, zwłaszcza jesienią, przyciąga spacerowiczów. Jak pod koniec października wygląda to miejsce w jesiennej scenerii? Zobaczcie tylko na te zdjęcia!

O tej porze roku w Parku Kopernika można zobaczyć głównie osoby starsze oraz rodziny z dziećmi, którzy mieszkają w obrębie tego miejsca. Lokalizacja od wielu lat przykuwa oko zarówno gorzowian, jak i turystów.

Park Kopernika w Gorzowie Wielkopolskim, usytuowany w północnej części miasta, w dzielnicy Dolinki, ma swoje korzenie w działaniach pracowników Stilonu, którzy w 1973 roku, jako akt społeczny, założyli go na terenie dawnej nekropolii.

Kaplica stanowi jedyną pozostałość po poprzednim przeznaczeniu obszaru. Zajmujący 18,4 hektara park skrywa w swoich zakątkach różnorodne gatunki drzew, takie jak lipa drobnolistna, jesion wyniosły czy cis pospolity. Nie brakuje również wiewiórek, które zamieszkują ten teren. Warto wspomnieć o ozdobie parku, jaką jest fontanna, a także o miasteczku ruchu drogowego.

Drugie otwarcie parku linowego w Lesznie

Park został poddany kompleksowej rewitalizacji w 2020 roku, obejmującej remont ciągów pieszych, montaż nowych ławek oraz nasadzenie nowej roślinności. Całkowity koszt tej inwestycji wyniósł 3 229 000 złotych. Nie tak dawno także została odrestaurowana wspomniana wyżej fontanna. Jej zdjęcia również prezentujemy w naszej poniższej galerii.

Sonda
Lubisz spacerować po parku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE