Gorzów

i

Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów

Oszuści znów zaatakowali w Gorzowie! Zastosowali ''SPOOFING"

2021-11-17 13:52

Dziś (środa 17.11) mogło dojść do przynajmniej kilku prób wyłudzenia pieniędzy. Oszuści tym razem podszywali się pod konsultanta banku. Byli bardzo wiarygodni bo zastosowali "spoofing" - czyli podszyli się pod bankową infolinię. Co trzeba wiedzieć, żeby nie dać się oszukać.

Do gorzowianina zadzwonił mężczyzna podający się za bankowego konsultanta. Poinformował go o próbie włamania na jego konto. Pokrzywdzony, początkowo nieufny zdecydował się wykonać polecenia oszusta bo sprawdził, że numer z którego dzwoni jest taki sam jak bankowej infolinii. Nie stracił pieniędzy bo ostatecznie odmówił podania kodu do transakcji internetowych.

Policjanci wyjaśniają, ze oszuści zastosowali " spoofing". Dzięki specjalnej technologii mogą podszyć się od dowolny numer, adres IP, e-mail. Dzięki temu zdobywają potrzebne do oszustwa informacje.

Według policji w środę w Gorzowie mogło dojść do większej ilości takich ataków. Funkcjonariusz przypominają, że w takiej sytuacji najlepiej natychmiast zakończyć rozmowę i samodzielnie zadzwonić do swojego banku.

Dom z papieru - którym bohaterem jesteś?

Pytanie 1 z 11
Najważniejsze w życiu są dla mnie...
WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE