gorzów nierzym jezioro 1

i

Autor: archiwum redakcji W Nierzymiu woda jest zdecydowanie niżej.

Obniża się poziom wody w jeziorze w Nierzymiu

2022-10-12 17:02

Plaża szeroka jak w Świnoujściu- można ująć żartobliwie, jednak sytuacja nie jest do śmiechu. Póki co OSiR, zarządca rekreacyjnego ośrodka pod Gorzowem, nie panikuje i czeka co przyniesie pogoda. Ewentualne kroki podejmie na wiosnę.

Podgorzowski ośrodek latem cieszy się zainteresowaniem urlopowiczów, całych rodzin. Są kajaki, siatkówka, place zabaw. Niestety z powodu hydrologicznej suszy w jeziorze ubyło wody. Taki stan był już kiedyś – 12 lat temu. Według Włodzimierza Roja, dyrektora OSiRu - brakuje około 2 metrów. Co można zrobić?

- Zastanawiamy się co z pomostem, czy odsunąć go dalej z tym że jest jeden problem. To jezioro bardzo stromo schodzi w dół, dwa metry dalej jest już osiem metrów głębokości. Liczmy, że ta zima może dosypie śniegiem. Może te deszcze, które teraz z opóźnieniem padają, doprowadzą do stanu, który będzie nas zadowalał - mówi dyrektor Rój.

gorzów nierzym jezioro 2

i

Autor: osir gorzów Nierzym to wodny ośrodek pod Gorzowem.

Jeżeli na wiosnę w Nierzymiu stan wody nadal będzie niski, wtedy OSiR podejmie decyzje. Prawdopodobnie pomost zostanie obniżony.

Z kolei jeżeli chodzi o czystość wody- jest ona doskonała. Taki wynik, jak poinformował dyrektor Rój, udało się uzyskać dzięki wymianie oczyszczalni biologicznej z lat 80-tych na klasyczny zbiornik z wywozem.

Łabędź Leonidas w tarapatach

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE