Świeczka

i

Autor: Pixabay.com/Arcaion

Nie żyje najstarszy gorzowski żużlowiec. Zawodnik Stali Gorzów miał 86 lat

2023-02-04 14:45

W sobotę, 4 lutego w Szczecinie odszedł najstarszy żużlowiec gorzowski. Medalista Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu z 1964 roku skończyłby w tym roku 87 lat. Z drużyną Stali zdobył pierwsze dla nich medale na żużlu w historii drużyny.

Feliks Olejniczak nie żyje

O śmierci gorzowskiego żużlowca poinformował jego syn w mediach społecznościowych - pisze portal EchoGorzowa.pl. Feliks Olejniczak zmarł w sobotę, 4 lutego w wieku 86 lat. Zawodnik Stali Gorzów urodził się 12 października 1936 roku w Walentynowie, niedaleko Ostrowa Wielkopolskiego.

Zmarł wicemistrz Polski na żużlu z 1964 roku

Feliks Olejniczak był w drużynie Stali Gorzów, gdy ta po raz pierwszy stanęła na podium Mistrzostw Polski na żużlu. Zdobył razem z drużyną srebrny medal. Wcześniej zaczął swoją karierę z motocyklami w Gdańsku, podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej. Po tym trafił do Szczecina, gdzie jeździł na motocrossie, aż w końcu trafił do Gorzowa, ścigając się w speedwayu.

Późna i przerwana kariera Feliksa Olejniczaka

O jego karierze pisze Przegląd Sportowy: Trenować zaczął dość późno, bo miał 27 lat, jednak w latach 1964-65 jadąc w trzech spotkaniach zdobył dwa punkty. Z drużyną Stali Gorzów zdobył dwa srebrne medale. Niestety z powodu licznych kontuzji musiał przedwcześnie zakończyć karierę, jednak nigdy nie porzucił pasji. Do śmierci kolekcjonował stare motocykle.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE