gorzów sanepid patrol

i

Autor: materiały sanepid Gorzów Patrol edukacyjny w akcji.

Nie nosisz- roznosisz! Patrole edukacyjne w Gorzowie

2020-07-09 15:39

W czwartek (9.07) inspektorzy sanepidu wraz ze strażnikami i policjantami pojawili się na przystankach, w autobusach i tramwajach. Chodzi o kampanię związaną z koronawirusem. Działania mają charakter cykliczny.

"Stop COVID-19. Chroń swoje życie i zdrowie" pod takim hasłem odbywają się działania w gorzowskiej przestrzeni. Mają one na celu uświadomienie gorzowianom jak ważne jest mycie rąk i noszenie maseczek. Podczas ciągle trwającej pandemii nie wszyscy stosują się do zaleceń.

- Pojawiły się takie sygnały, że są osoby, które  lekceważą zalecenia, więc reagujemy. Rozdajemy ulotki i rozmawiamy z mieszkańcami. Na razie mandatów nie będziemy dawać, tylko edukować. Działania w godz. od 12 do 14 - wyjaśnia Aneta Mokosa, rzecznik wojewódzkiego sanepid w Gorzowie.

Patrole edukacyjne wezmą pod lupę także gorzowskie markety i punkty usługowe. Akcja podczas wakacji ma się odbyć jeszcze kilka razy. Szczegóły znaleźć można na stronie sanepidu.

Zbierali złom charytatywnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE