Gorzów: stypendia

i

Autor: SG

Nauka się opłaca. 150 zdolnych uczniów z Gorzowa i okolic z stypendiami marszałka

2022-12-06 15:48

W gorzowskiej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach programu Lubuskie Talenty. Najzdolniejsi odebrali stypendia od marszałka województwa lubuskiego.

Lubuskie talenty docenione. W gorzowskiej bibliotece wręczono stypendia 150 uzdolnionym uczniom z Gorzowa i okolic. Kasa jest całkiem niezła. Młodzież z szkół średnich może liczyć na 8 tys. zł ich młodsi koledzy z podstawówek dostaną 2 tys. mniej. Stypendyści musieli na to zapracować. Średnia ocen powyżej 5,5, udział w olimpiadach i konkursach. Pieniądze młodzi ludzie przeznaczą na różne rzeczy związane z nauką, ale nie tylko. Jeden z stypendystów chce kupić hulajnogę elektryczną, inni ubrania, komputery, a miłośniczka j. angielskiego zamierza spełnić swoje marzenie i wyjechać na obóz językowy.

Gorzów: stypendia

i

Autor: SG

Program stypendialny Lubuskie Talenty odbył się po raz czwarty. Co roku rośnie liczba młodych ludzi, którzy otrzymują wsparcie. W tym roku w całym regionie otrzyma je 211 licealistów i 141 uczniów szkół podstawowych.

QUIZ: Kultowe prezenty na mikołajki w PRL. Kto tego nie dostał?

Pytanie 1 z 10
Poza zbliżoną ceną, klasowe prezenty mikołajkowe musiały mieć:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE