Ambulans

i

Autor: pixabay.com

Nastolatka potrącona przez tramwaj w Gorzowie! Miała dużo szczęścia

2023-02-22 19:48

W środę, 22 lutego, w Gorzowie 13-latka weszła przed ruszający z przystanku tramwaj i znalazła się pod pojazdem, który po chwili został zatrzymany przez motorniczego - czytamy w komunikacie PAP. Co się dalej stało?

Tramwaj potrącił nastolatkę w Gorzowie. Czy coś jej się stało?

Jak podaje PAP w komunikacie do zdarzenia doszło w środę, 22 lutego, krótko po godz. 13. 13-latka weszła przed ruszający z przystanku tramwaj i znalazła się pod pojazdem, który po chwili został zatrzymany przez motorniczego. Całość uchwyciła kamera monitoringu. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale na szczęście nie wymagała hospitalizacji.

To zdarzenie traktuję w kategorii cudu - mówi dla portalu TVN24.pl rzecznik gorzowskiej policji, Grzegorz Jaroszewicz.

Kto tu zawinił? Motorniczy czy nastolatka?

Jak dalej podaje PAP dziewczyna wysiadła z tramwaju i chciała przejść na drugą stronę przez torowisko. Niestety, weszła wprost pod ruszający z przystanku tramwaj. Nastolatka znalazła się pod pojazdem, który po chwili stanął. Po krótkiej chwili o własnych siłach wyczołgała się spod tramwaju. Zajęli się nią wówczas świadkowie zdarzenia, którzy wezwali pogotowie i policjantów. Medycy przebadali nastolatkę i uznali, że nie wymaga hospitalizacji. Z miejsca zdarzenia odebrała ją mama. Kto zawinił?

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do potrącenia doszło z winy 13-latki, która nie zachowując należytej ostrożności weszła przed ruszający tramwaj. Miała ogromne szczęście, że to zdarzenie zakończyło się dla niej tylko na kilku otarciach – powiedział PAP Grzegorz Jaroszewicz.

Sonda
Czy twoim zdaniem to był nieszczęśliwy wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE