Na termomodernizację budynku głównego gorzowski AWF potrzebuje 25 mln zł

2022-11-03 12:57
Gorzów: ZWKF
Autor: SG Budynek główny gorzowskiej filii AWF w Poznaniu.

Uczelnia zbiera potrzebne pieniądze – obrazowo mówi dziekan Piotr Żurek. W planach jest wymiana dachu, postawienie fotowoltaiki czy zainstalowanie windy.

Gorzowski AWF czeka duża inwestycja - termomodernizacja budynku głównego. Uczelnia potrzebuje na nią 25 mln zł. W planach jest kapitalny remont dachu budynku głównego ​przy ul. Estkowskiego, wymiana stolarki okiennej i zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo w obiekcie zostanie zainstalowana winda. Na czas prac pracownicy i studenci przeprowadzą się do budynku fizjoterapii.

Z tym sobie poradzimy. Teraz nasze zadanie to zebranie środków. I oby ceny nas po prostu nie zabiły, bo wszyscy widzimy co się dzieje, wszyscy odczuwamy skutki drożyzny. A słuchając ekspertów szczyt recesji ma nastąpić dopiero w przyszłym roku - mówi prof. Piotr Żurek, dziekan gorzowskiej filii AWF w Poznaniu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, prace ruszą w ciągu dwóch lat. Uczelnia funkcjonuje w Gorzowie od 1971 roku. Obecnie kształci na trzech kierunkach: wychowanie fizyczne, dietetyka i fizjoterapia.

Quiz. Czwartkowy test z geografii. Azja czy Afryka? Większość pada przy szóstym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży państwo Brunei?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE