Na podbój polskiego wulkanu z gorzowskim PTTK

2022-08-16 15:56
Gorzów: Ostrzyca
Autor: Paweł Kuźniar/wikimedia.org Ostrzyca - najwyższy, polski wulkan.

To propozycja na wakacyjną wyprawę. W sobotę wyruszy wycieczka z Gorzowa na Dolny Śląsk. Jedną z atrakcji będzie zdobycie Ostrzycy, najwyższego polskiego wulkanu.

Nie trzeba jechać do Włoch czy na Islandię, by zobaczyć wulkan. Można wybrać się na... Dolny Śląsk. Gorzowski oddział PTTK organizuje wakacyjną wycieczkę. Zobaczycie średniowieczny zamek Lenno, a także przepiękny renesansowy rynek Lwówka Śląskiego. Do tego czeka was górska eskapada, której celem będzie zdobycie Ostrzycy, czyli polskiego wulkanu.

Zachęcam do zdobycia najwyższego wulkanu w Polsce. To taka mała, wierna kopia Fudżi-jamy. Zaledwie 501 m, dojście bardzo łatwe - mówi Zbigniew Rudziński, prezes PTTK Ziemi Gorzowskiej.

Możecie się zapisywać na wyprawę. Wyjazd 20 sierpnia o godzinie 6.00 z parkingu stacji paliw przy Rondzie Santockim. Powrót około 21.00. Organizatorzy zapewniają transport autokarowy, przewodnika, bilety wstępu i obiad. Należy zadbać o odpowiedni strój i obuwie. Zapisy drogą mailowa. Szczegóły znajdziecie na Facebooku PTTK Ziemia Gorzowska.

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z książek. My podajemy fragment, ty zgadujesz tytuł i autora

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Z jakiej książki pochodzi ten cytat? "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś":
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE