Msza święta online

i

Autor: Jolanta Dyr www.commons.wikimedia.org / www.pxhere.com

BOŻE CIAŁO 2023

Msza święta i procesja online na Boże Ciało 2023. Gdzie obejrzeć transmisję z uroczystości?

2023-06-07 12:39

Boże Ciało, obchodzone w Polsce 8. czerwca, to nie tylko katolicki obowiązek uczestnictwa we mszy świętej. To także procesje, podczas których wierni modlą się i śpiewając przechodzac ulicami miast. Niestety, nie każdy kto by chciał może wziać udział w pochodzie. Rozwiązaneim jest więc: procesja online! Sprawdź gdzie obejrzeć transmisję z obchodów Bożego Ciała 2023.

Na ulice miast wyjdą wierni. Procesje na Boże Ciało 2023

Boże Ciało, a właściwie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to święto katolickie ustanowione w 1246 roku. Ma ono na celu uczczenie Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Tego dnia wszyscy wierni mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej, po której tradycyjnie odbywają się procesje (udział w nich jest już dobrowolny). Sama procesja to nic innego jak uroczysty pochód, ze śpiewami, modlitwą i manifestacją sakralnych przedmiotów. W Boże Ciało procesja odbywa się do czterech ołtarzy (na znak czterech stron świata), przy których odśpiewywane bądź odczytywane są Ewangelie.

Boże Ciało 2023 online. Gdzie oglądnąć transmisję z mszy i procesji?

Nawet mimo chęci, nie wszyscy wierni mają możliwość wzięcia udziału we mszy lub w procesji. Z pomocą przychodzą więc transmisję online! Msze oraz procesje można oglądnąć w telewizji lub w Internecie. Gdzie dokładnie?

Transmisja z mszy świętej w telewizji

Msze świętą na Boże Ciało 2023 można będzie obejrzeć na dwóch kanałach telewizji publicznej:

* Msza święta z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w TVP1: godzina 7:00

* Msza święta z Placu Jana Pawła II w Ełku w TVP 1 i TVP Polonia: godzina 11:00

Transmisje z mszy w Internecie

Wiele parafii umożliwia swoim wiernym oglądanie transmisji z mszy za pośrednictwem Internetu, co dotyczy nie tylko wielkich uroczystości, ale także mszy niedzielnych.

Wchodząc na stronę internetową wybranej parafii możesz sprawdzić czy udostępnia ona transmisję z obchodów Bożego Ciała 2023.

Sonda
Czy jesteś osobą wierzącą?
Kardynał Kazimierz Nycz zasłabł na mszy świętej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE