Mniej chętnych niż miejsc. Tego w gorzowskich przedszkolach dawno nie było! [AUDIO]

2021-03-17 17:33
gorzów przedszkola
Autor: Fragles zdjęcie ilustracyjne

Od wielu lat co roku spora liczba maluchów nie dostawała się do miejskich placówek. W ubiegłorocznej rekrutacji zabrakło miejsca dla pięćdziesięcioro 3-latków, jeszcze wcześniej dla 150. Teraz dzięki nowemu przedszkolu pojawiło się sto miejsc.

W tegorocznym zakończonym naborze gorzowscy urzędnicy przygotowali dla dzieci rekordową liczbę 1235 miejsc. Nie wszystkie zostały zapełnione. Rodzice złożyli elektronicznie 1193 wnioski, zweryfikowano 1104. W kilku placówkach są jeszcze wolne miejsca.

Gdzie rodzice mogą się zgłaszać? - informuje Iwona Sanczewicz z Wydziału Edukacji UM Gorzów:

Jak co rok są placówki, które mają większe zainteresowanie niż pozostałe. Na jedno miejsce przypadała dwójka dzieci i tak było w przedszkolach nr 17, 20 i 23. Te, które się do nich nie dostaną- znajdą miejsce w placówkach drugiego lub trzeciego wyboru.

Dyrektorzy przedszkoli jeszcze sprawdzają formularze. 8 kwietnia pojawią się listy dzieci zakwalifikowanych i wtedy trzeba będzie potwierdzić wolę przyjęcia dziecka do przedszkola. Ostateczna lista przyjętych ogłoszona zostanie 22 kwietnia.

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE