gorzów zakaźny 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Szpital przy Walczaka został wyposażony w sprzęt.

MILIONY w sprzęcie i WSPARCIE ludzi dla gorzowskiego szpitala zakaźnego [AUDIO]

2020-06-09 19:35

Zarząd gorzowskiej lecznicy podsumował pięć miesięcy działalności, którą zdominował... koronawirus. Wszelkie działania zostały podporządkowane epidemii. Ile osób przebadano? Jaki sprzęt trafił do placówki?

Przy ul.Walczaka  w Gorzowie, zgodnie z decyzją rządu, powstał Jednoimienny Szpital Zakaźny. Przygotowano w nim 200 miejsc dla chorych z miasta, ale także z okolic. Do tej pory ta pula nie została wykorzystana. W Gorzowie stwierdzono tylko trzy pozytywne przypadki COVID 19. To był trudny czas, ale bogaty w doświadczenia.

- Te miesiące nie były łatwe. Świetnie spisali się pracownicy– mówi Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy:

Darowizny rzeczowe oraz finansowe przekazywały różne firmy i instytucje. Mieszkańcy też mieli swój udział. Te środki pójdą na ważną inwestycję.

W ten sposób szpital odwdzięczy się- uważa prezes Ostrouch:

Poczekalnia ma powstać pod SOR-em przy Dekerta, w miejscu parkingu. Jest już projekt, wstępnie koszt oszacowano na 1 milion złotych. Przypomnijmy- szpital przetestował pracowników żłobków i przedszkoli oraz swoich medyków. Przy wsparciu miasta uruchomiono specjalną linię autobusową. Mieszkańcy mogą korzystać z wideoporad.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE