Międzyrzecz: Okradli staruszę ale niedługo cieszyli się łupem

2021-01-21 11:09
oszuści mrzecz
Autor: foto. lubuska policja

Oszukali starsza kobietę ukradli jej oszczędności, ale​ łupem długo się nie cieszyli. Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy ukradli 85- latce 36 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło przy jednej z aptek w Międzyrzeczu.

Kobieta zaczepiła 85-latkę i zaoferowała pomoc w uzyskaniu zwrotu kosztów za leczenie. Seniorka zaprosiła ją do domu. Podczas rozmowy, zaczęła szukać odcinka swojej renty. Przy okazji wyjęła przy tym pieniądze- swoje oszczędności. Obie kobiety wyszły wspólnie z mieszkania, a kiedy starsza pani wróciła okazało się że pieniędzy już nie ma. Policjantom udało się ustalić jakim samochodem poruszała się złodziejka oraz to że w sprawę zamieszany jest też mężczyzna. Okazało się, że wytypowana kobieta jest już poszukiwana w podobnej sprawie.

Przeszukano jej mieszkanie, w którym znaleziono dużą ilość złotej biżuterii oraz pieniędzy w kwocie przewyższającej tą, która została skradziona pokrzywdzonej. 55-latka i 66-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do pięciu lat więzienia. Na trzy miesiące trafili do aresztu.

NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE