Sofia Ennaoui

i

Autor: screen z Youtube

sport

Magda Gessler ma godną następczynię. Biegaczka Sofia Ennaoui pokazuje kulinarny świat Turcji

2023-03-24 14:37

Magda Gessler ma wielu fanów, jak się okazuje, też wśród sportowców. Zainspirowała się nią znana, polska biegaczka, Sofia Ennaoui. Pokazała ona swoje kulinarne przygody ze Stambułu, w którym to zdobyła brązowy medal podczas 37. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w biegu na 1500 metrów.

Magda Gessler może być dumna. Sofia Ennaoui oraz jej kulinarna podróż po Stambule

Niedawno zakończyły się 37. Halowe Mistrzostwa Europy w LekkoatletyceSofia Ennaoui zdobyła tam brązowy medal w biegu na 1500 metrów. Postanowiła pokazać, jak świętuje sukces. Postanowiła poznać turecką kuchnię i udała się w kulinarną podróż.

- Smak jest najważniejszy – opowiada o jednym z dań

O innym wypowiedziała się tak.

- To nie jest to, na co liczyłam – śmieje się Sofia.

Na jedną sytuację zareagowała z ogromnym humorem

- Wszystko to dla mnie, bo pani nie wiedziała, kto zamówił tyle. Myślała, że to Wy, ale to wszystko dla mnie – śmieje się Sofia.

Zobacz kulinarną podróż Sofii Ennaoui, która postanowiła zabawić się w Magdę Gessler!

Sofia Ennaoui. Kim jest biegaczka? Co robi w Barlinku?

Jest córką Polki i Marokańczyka. Urodziła się w Maroku (1995), ale jako dwulatka przyjechała do Polski. Wychowywała się w Lipianach (powiat pyrzycki). Obecnie mieszka we Wrocławiu i Barlinku. Od 2018 służy w polskim wojsku, w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Przez przeciążenie podczas szkolenia wojskowego, musiała zrezygnować z udziału w Mistrzostwach Świata w 2019.

Biegała już od 2011 roku na różnych długościach: od 800 m do nawet 3000 m. Pierwsze medale zdobyła na mistrzostwach Europy juniorów w 2013 roku (srebro). Najwięcej medali zdobyła na 1500 m, jednak ma też kilka na dystansie 800 m oraz 3000 m. Jest obecną brązową medalistką Halowych Mistrzostw Europy (2023) oraz Mistrzostw Europy (2022) na 1500 m

Źródło: Magda Gessler ma godną następczynię. Biegaczka Sofia Ennaoui pokazuje kulinarny świat Turcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE