Straż Graniczna

i

Autor: WMOSG Zdj. ilustracyjne.

Lubuszanin złapany przez Straż Graniczną! Był wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Co grozi mężczyźnie?

2023-02-08 12:43

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby.

We wtorek 7 lutego w Kostrzynie nad Odrą funkcjonariusze Straży Granicznej z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali 30-letniego Lubuszanina, który od ponad 4 lat poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez władze Niemiec.

Lubuszanin będzie miał spore kłopoty!

Polak poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała na arenie międzynarodowej. Grupa dokonywała rozbojów z bronią w ręku oraz w celach rabunkowych zajmowała się siłowym otwieraniem naczep samochodów ciężarowych. Za popełnienie tego przestępstwa na terytorium Niemiec 30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Teraz o dalszym losie zatrzymanego Polaka zadecyduje prokuratura oraz sąd.

Czym charakteryzuje się Europejski Nakaz Aresztowania?

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

Sonda
Pochwalasz skuteczną akcję straży granicznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE