Lubuskie: Znaleziono niewybuch w centrum miasta! Ewakuowano osoby i wstrzymano ruch pociągów

2023-02-16 16:22

Operator koparki, który pracował przy układaniu światłowodu w Kostrzynie nad Odrą przy ul. Sybiraków, znalazł niebezpieczny pocisk. Okazało się, żę jest to artyleryjski pocisk kalibru 155 mm z czasów drugiej wojny światowej. W związku z tym potrzebna była ewakuacja.

Znaleziono pocisk artyleryjski w centrum Kostrzyna! Ewakuowano ludzi

O wszystkim poinformowała Gazeta Lubuska. Centrum Kostrzyna musiało zostać ewakuowane, czyli pobliski market, plac zabaw oraz został wstrzymany ruch pociągów na trasie Kostrzyn - Rzepin. Film i zdjęcia z akcji znajdziecie poniżej artykułu.

Jak czytamy w Gazecie Lubuskiej, na miejsce przyjechała policja i straż ochrony kolei. Odgrodzono miejsce, gdzie odnaleziono pocisk. Wezwano też saperów z Krosna Odrzańskiego. Wkrótce dojechała też straż miejska.

Wkrótce przybyli także saperzy, którzy chcąc wydobyć pocisk z ziemi, musieli ewakuować pobliski market Biedronka,a cały teren wokół zdarzenia został odgrodzony. Na kilkadziesiąt minut wstrzymano także ruch wyżej wymienionych pociągów.

- Okazało się, że w ziemi na głębokości około 1,2 metra zalegał pocisk artyleryjski kalibru 155 mm z czasów II wojny światowej. Saperzy wykrywaczami metali sprawdzili okoliczny teren. Na razie ziemia nie kryła innych niebezpiecznych przedmiotów, ale nie wiadomo, jak będzie dalej. Możliwe, że będą kolejne pociski. Tym bardziej, że zaledwie wczoraj niemal dokładnie w tym samym miejscu saperzy ze Stargardu zabezpieczyli 11 takich samych pocisków. Odnaleziono je również podczas kładzenia światłowodu - czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Sonda
Kiedy wybuchnie III wojna światowa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE