Lubuskie: Uwaga na SMS-y o kwarantannie!

2021-09-24 17:05
gorzów sms kwaran reka
Autor: pxhere.com zdjęcie ilustracyjne

Cały kraj obiegły wiadomości, które przyszły na telefony mieszkańców. Pod żadnym pozorem nie wolno na nie odpowiadać, a tym bardziej wchodzić na podaną stronę internetową. Inaczej możemy stracić swoje dane osobowe.

Powiatowy sanepid w Gorzowie alarmuje, że są to fałszywe wiadomości. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić dane osobowe. Mieszkańcy proszeni są o niereagowanie na sms-a, nie otwieranie linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

gorzów sms kwarantanna
Autor: materiały sanepidu Gorzów Przykładowy sms o kwarantannie.

Takie sms-y o skierowaniu na 10-dniową kwarantanne trafiły do lubuszan m.in w Międzyrzeczu. Jak twierdzi GIS to zorganizowana akcja przestępcza na terenie całego kraju. Nie klikajmy w podejrzany link, a jeżeli otrzymaliśmy taką informację- najlepiej zgłosić to na policję lub do sanepidu.

W przypadku, gdy zaryzykujemy- oszuści zyskają nasze dane, które wykorzystają do niecnych planów.

Na czym polega fizjoterapia pacjentów, którzy przeszli COVID-19?

Masz prawo jazdy? W tym quizie powinieneś uzyskać minumum 8 na 10 punktów!

Pytanie 1 z 1
Na chodniku nie mogą się zatrzymywać auta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE