Gorzów: wojewoda

i

Autor: SG Informacje o rządowym wsparciu przekazał wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Lubuskie: Rządowe pieniądze dla samorządów

2020-12-09 13:04

84 mln złotych trafi do lubuskich samorządów. To środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze pozwolą zrealizować 73 zadania. Gorzów wykona termomodernizację dwóch szkół, a powiat gorzowski stworzy centrum wspierania rodziny.

Miliony dla lubuskich samorządów. 84 mln złotych pozwoli zrealizować 73 zadania na terenie całego województwa. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki mają pomóc samorządom, które odczuwają ubytek w dochodach spowodowany pandemią koronawirusa.

Te zadania, które zostały zgłoszone są bardzo oczekiwane. O tych inwestycjach mówiło się od dłuższego czasu, żeby nie powiedzieć od lat. W związku z tym myślę, że to są dobre informacje dla naszych samorządów - mówi Władysław Dajczak wojewoda lubuski.

Rządowe pieniądze trafią m.in. do Gorzowa. 3 mln złotych pozwoli wykonać termomodernizację szkół nr 5 i 14. Bogdaniec dostanie 2 mln złotych na poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. A powiat gorzowski stworzy centrum wspierania rodziny za 3 mln zł.

Wspieramy działania rodziny, problemy opiekuńczo-wychowawcze. To będzie miejsce, gdzie będziemy pracować nad jakością relacji w rodzinie. Co teraz jest najbardziej problemowe - mówi Magdalena Słomińska starosta gorzowski.

Wojewoda zapewnia, że pieniądze na kontach samorządów znajdą się w ciągu kilku dni. Jeszcze w tym roku samorządowcy będą mieli okazję ubiegać się o kolejne rządowe wsparcie. Na dniach ma być ogłoszony nowy nabór wniosków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE