Lubuskie: Oszuści nie dają za wygraną. Kilkadziesiąt prób wyłudzenia pieniędzy w jeden dzień

2021-02-18 11:45
oszusci na wnuczka
Autor: foto. Lubuska Policja

Oszuści nie zwalniają tempa, ale seniorzy są coraz bardziej czujni. Tylko w środę (17.02) w województwie lubuskim ponad 20 razy oszuści próbowali wyłudzić pieniądze dzwoniąc do starszych osób. Żadna próba nie powiodła się.

Kilkanaście prób w Nowej Soli, cztery Gorzowie oraz po jednej w Zielonej Górze i Żarach. W środę (17.02) lubuscy policjanci przyjęli 22 zgłoszenia dotyczące prób oszustw na wnuczka i policjanta. Jak zwykle scenariusz rozmów telefonicznych był podobny.

Zmyślone historie dotyczyły m.in. wypadku drogowego, w którym uczestniczyli członkowie rodziny albo udziału w „tajnej, policyjnej akcji” wymierzonej w przestępców. Za każdym razem chodziło o przekazanie pieniędzy. Tym razem jednak seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Policjanci niezmiennie apelują o rozsądek w trakcie rozmów telefonicznych z nieznajomymi. Przypominają też, ze funkcjonariusze nie proszą o pomoc w policyjnych akcjach a tym bardziej o przekazywanie im pieniędzy.

Białystok. Policjant drogówki postrzelił uciekiniera w... pośladek. Stanął przed sądem, grozi mu surowa kara
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE