Lubuskie: Muzeum Santok czeka na zwiedzających

2020-09-16 14:50
Santok
Autor: TogaHa Muzeum w Santoku.

Dwa lata było zamknięte muzeum Grodu Santok. W tym czasie wyremontowano budynek, a także zmieniono ekspozycję. Efekt pracy muzealników będzie można zobaczyć już 22 września. Tego dnia placówka wznawia działalność i otwiera się dla zwiedzających. Dyrektor Muzeum Lubuskiego zapewnia, że warto się wybrać do Santoku, będzie ciekawie i nowocześnie.

Muzeum w Santoku czeka na zwiedzających. Remont trwał 2 lata. Gmina odnowiła budynek, a muzealnicy przygotowali ekspozycję. Dużo się zmieniło zapewnia dyrektor muzeum lubuskiego. Jest dużo multimediów, plansz i zabytków. Wszystko zaaranżowane w nowoczesny sposób.

Będziemy zwiedzać po takiej kładce. Będziemy się po niej nieco wznosić, jeżeli chodzi o poziomy. Będzie tam wykop archeologiczny, który będzie sprawiał wrażenie jakby przed chwilą został pozostawiony przez archeologów. I w tym wykopie są niespodzianki, zabytki - mówi Ewa Pawlak dyrektor muzeum.

Na przygotowanie nowej ekspozycji wydano 600 tysięcy złotych. Dla zwiedzających muzeum będzie dostępne od 22 września. W tym samym czasie otwarta będzie ścieżka edukacyjna na terenie dawnego grodziska, gdzie dostać można się promem. Ze względu na panującą pandemię zwiedzający liczyć się muszą z pewnymi obostrzeniami, czyli maseczki, dezynfekcja rąk, czy ograniczona liczba osób. Szczegóły dotyczące zwiedzania, godzin otwarcia, znajdziecie na Facebooku i stronie muzeum.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE