Lubuskie: Był pijany i posiadał narkotyki. Teraz będzie miał kłopoty

2022-11-29 11:43

Do zatrzymania 46-latka doszło w Cybince w powiecie słubickim. Najpierw jednak policjanci musieli złapać podejrzanego, bo ten nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W końcu na jednej z dróg leśnych rozbił pojazd, a późniejsza piesza ucieczka zakończyła się po chwili.

Do zdarzenia doszło 26 listopada. Osobowe BMW nie zatrzymało się do kontroli, a dodatkowo niemal nie potrąciło funkcjonariusza. - W trakcie ucieczki kierowca BMW skręcił do pobliskiego lasu gdzie na rozwidleniu dróg leśnych uderzył w drzewo. Wtedy kierujący porzucił auto i zaczął uciekać pieszo do lasu. Po kilkuset metrach był już jednak w rękach policjantów - czytamy w komunikacie.

Kierowca był pijany. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 46-latek ma promil alkoholu w swoim organizmie. W dodatku znaleziono przy nim narkotyki. Teraz zielonogórzanin odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za posiadanie środków odurzających.

Policjanci przypominają, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wydaje w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem policyjnego pościgu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE