kredyt

i

Autor: Pixabuy

Lubuscy kredytobiorcy od teraz będą mieli lżej? Statystyki mówią wszystko

2023-03-21 15:12

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Business Insider, w całym kraju przestały wzrastać stopy procentowe, więc kredytobiorcy mogą odetchnąć. Jak to wyglądało w województwie lubuskim?

Jeszcze w czerwcu 2022 r. mieszkańcy Lubuskiego na ratę kredytu na 25 lat i 400 tys. zł (zaciągniętego tuż przed podwyżkami stóp) musieli wysupłać prawie 85 proc. średniego wynagrodzenia netto. Od tamtego czasu minął prawie rok. W międzyczasie stopy procentowe wzrosły dwukrotnie. Wynagrodzenia rosną szybciej, co automatycznie przekłada się na to, że stopy procentowe maleją. Jak to wygląda w Lubuskiem?

Teraz w lubuskim będzie żyło się lepiej?

Ze statystyk Businnes Insider wynika, że w województwie lubuskim relacja raty z pensją nie spadła do 73,2 proc, czyli prawie o 12 proc mniej niż jeszcze dziewięć miesięcy temu.

- Poprawa sytuacji nie oznacza jednak automatycznie, że kredytobiorcy mogą otwierać szampana. Wielu z nich wciąż jest bowiem w trudnej sytuacji i musi na ratę kredytu przeznaczać niemałą część swojego domowego budżetu. Dopiero teraz większość kredytobiorców zobaczy, co tak naprawdę oznaczają zeszłoroczne podwyżki stóp procentowych - czytamy na portalu businessinsider.com.pl.

Sonda
Czy spłacasz zaciągnięty kredyt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE