kino 60 tabliczka

i

Autor: Fragles

Łatwiejszy dostęp do filmów europejskich w kinie "60 krzeseł" w Gorzowie [AUDIO]

2020-02-12 16:00

Dzięki tytułowi "Kino Miesiąca" nadanemu przez magazyn i portal Film New Europe placówka jak i widz sporo skorzystają. Do zobaczenia nagrodzone filmy, które szerszemu gronu nie będą dane do obejrzenia.

Gorzowskie 60 krzeseł znalazło się w gronie 39 polskich kin należących do Europa Cinemas. To sieć najlepszych europejskich kin arthausowych, które mają dostęp do filmowych dzieł. Dzięki temu gorzowianie mogą oglądać nagradzane, ale nie zawsze dostępne filmy.

Takich propozycji będzie teraz więcej. Mówi Iwona Bartnicka, kierownik kina 60 ktrzeseł:

Jak dodaje Bartnicka-  statuetki nie ma, finansowych gratyfikacji też nie, ale sam tytuł otwiera wiele drzwi do różnych producentów filmowych i co istotne mówią o nas w Europie.

Kino przy Pomorskiej wyświetla filmy artystyczne, organizuje wydarzenia i programy edukacyjne, dotyczące filmu i mediów. Aktualnie co czwartek pokazywane są festiwalowe produkcje AfryKamera- Replika. 60 krzeseł działa od 2002 roku w ramach Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE