Budka z bułkami z pieczarkami w Gorzowie Wlkp.

i

Autor: Screen Google Street View

Kultowy przysmak w Gorzowie coraz droższy. Cena zwala z nóg!

2022-12-05 16:39

Praktycznie każde większe miasto w Polsce ma potrawę, która wyróżnia region. Niekiedy jest to też jeden przysmak. Tak jest w Gorzowie, gdzie od wielu lat rządzi i dzieli bułka z pieczarkami przy ul. Sikorskiego.

Z roku na rok zmienia się zdanie gorzowian o tym produkcie. Cena również pozostawia do życzenia, ale czy na pewno?

W ostatnich latach bułka z pieczarkami podrożała o kilkaset procent. W tej chwili kosztuje aż 10(!) złotych. W sierpniu cena wynosiła nawet 11 złotych. Wielu gorzowian narzeka nie tylko na cenę, ale także na coraz uboższy farsz, który, jak sama nazwa wskazuje, składa się z pieczarek oraz cebuli z dodatkiem przypraw.

Kiedyś gorzowianie zajadali się wspomnianą bułką. Dziś już niekoniecznie. Cena przeraża, a i smak już nie jest ten sam – tak twierdzą mieszkańcy.

Z drugiej strony trzeba spojrzeć na rekordową inflację, która z miesiąca na miesiąc zamyka kolejne restauracje i punkty gastronomiczne. Właściciele nie są w stanie utrzymać swojego biznesu, dlatego podnoszą ceny, które z kolei nie pasują potencjalnym klientom i tak koło się zamyka.

Sonda
Czy cena gorzowskiej bułki z pieczarkami jest za wysoka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE