Piłkarze Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią. Drużyna przegrywa, a LZPN to NIE OBCHODZI

i

Autor: phillipkofler

Piłkarzy Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią. Drużyna przegrywa, a LZPN to NIE OBCHODZI

2021-11-10 13:01

Przez kryzys na granicy z Białorusią drużyna piłkarska Czarni Żagań zostali osłabienie. Ich skład w większości opiera się na żołnierzach, którzy muszą strzec naszej granicy. Klub poprosił Lubuski Związek Piłki Nożnej o przełożenie meczów, ale LZPN nie wyraził na to zgody. Znacząco osłabiona drużyna musi grać.

Klub Czarni Żagań składa się z zawodników, którzy pełnią służbę w miejscowej 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej. Kryzys na granicy Polsko-Białoruskiej sprawił, że aż jedenastu piłkarzy z pierwszego składu musiało wyjechać. Znacząco osłabiona drużyna zwróciła się do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej z prośbą o przełożeniu kilku ostatnich meczów na rundę wiosenną. Niestety LZPN nie wyraził na to zgody, a klub został w ten sposób zmuszony do rozegrania pozostałych w rundzie jesiennej trzech spotkań. Klub z Żagania po dziesięciu kolejkach IV ligi miał na koncie szesnaście punktów. Jednak co warto zaznaczyć, w ostatnich czterech meczach zdobyli zaledwie dwa punkty, a ich sytuacja w lidze się pogorszyła. W ostatnim spotkaniu ulegli nawet ostatniej drużynie. Na boisku musieli wystąpić juniorzy.

Spis treści

  1. Piłkarzy Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią
  2. Piłkarzy Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią. LZPN to NIE OBCHODZI

Piłkarzy Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią

Klub na swoim facebookowym profilu wyjaśnił skąd problemy zespołu. We wpisie wyliczono, że mowa o aż jedenastu zawodnikach.

- Wszyscy wiemy jaka jest sytuacja polityczna na wschodniej granicy Polski. Większość naszych zawodników z pierwszego składu udało się pełnić obowiązki służbowe i stąd nasze problemy – pisali.

Piłkarzy Czarnych Żagań wysłano na granicę z Białorusią. LZPN to NIE OBCHODZI

Klub wysłał wniosek do Lubuskiego Związku Piłki Nożnej o przeniesienie czterech spotkań na kolejną rundę. Niestety związek nie przychylił się do prośby Czarnych Żagań. Wydaje się to dość dziwne, ze względu na to, że w sąsiednim województwie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej podobny wniosek przyjął. Chodzi o drużynę Twardy Świętoszów, której zawodnicy z 10 Brygady Kawalerii Pancernej również udali się na granicę.

- Smutny jest fakt, że Lubuski Związek Piłki Nożnej nie przychylił się na naszą prośbę, by przełożyć pozostałe 4 mecze na przyszła rundę. Jak widzimy na przykładzie Twardego Świętoszów i Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej wszystko się da... Ciężko nam cokolwiek napisać... Do końca rundy pozostały nam 3 mecze i jednego możecie być pewni, że damy z siebie wszystko! - czytamy na facebookowym profilu.

Kuźnica. Aktualna sytuacja na granicy. Policja udostępniła nagranie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE