dziupla aut1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Części samochodwe w odkrytej dziupli.

Kradli auta w Gorzowie, a "rozbierali" w Wielkopolsce [FOTO]

2020-04-29 13:04

Za przestępczy proceder odpowiada trio - kobieta i dwóch mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty, jedna osoba została tymczasowo aresztowana. Warsztat samochodowy służył za przykrywkę.

Grupę udało się rozpracować kryminalnym z Gorzowa, którzy ściśle współpracowali z kolegami z Wielkopolski. Na początku kwietnia mundurowi otrzymali zgłoszenie, że z prywatnych posesji zniknęły trzy auta. Ich wartość oszacowano na prawie 350 tysięcy złotych. Zabezpieczono ślady, przesłuchano świadków i przeglądnięto monitoring. Działania operacyjne zaprowadziły policjantów do warsztatu samochodowego, który działał jako dziupla.

dziupla aut1

i

Autor: materiały Lubuska Policja "Rozebrane" auta.

Pierwszy z zatrzymanych to 45-latek z Wielkopolski, szef warsztatu, który nabywał kradzione samochody. Potem je rozkręcał, a części sprzedawał. Działał jako paser i też taki zarzut usłyszał. Druga ujęta osoba to 28-letnia kobieta, która włamywała się i kradła auta. To samo robił 32-latek z województwa zachodniopomorskiego. U niego zarekwirowano telefony komórkowe oraz sprzęt do włamań. Jego decyzją sądu aresztowano na trzy miesiące.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia, a z kolei za włamania z kradzieżą dwa razy tyle.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE