Kontrowersyjna policyjna interwencja w Witnicy? Sprawę wyjaśni prokuratura

2021-04-30 12:52 Przemek Mazurek kły
gorzów policja auto
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

To drugie podobne zdarzenie, które miało miejsce w kwietniu. Policjanci mieli nadużyć swoich uprawnień także przy sprawie 45-latka na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Prokuratura już się nią zajmuje. Tak samo ma być w przypadku Witnicy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie (25.04). Po interwencji, w mediach społecznościowych pojawił się wpis sugerujący przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Policja zapowiedziała podjęcie kroków związanych, z ich zdaniem, hejtem i zniesławieniem.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję, bo trzy osoby nie chciały, mimo próśb właściciela, opuścić mieszkania. Dwie z nich wyszły przed przyjazdem patrolu, natomiast 51-latek został. Policjanci przekonywali go, by wyszedł, ale ten nie chciał i był agresywny. Użyli więc środków przymusu bezpośredniego- pałki służbowej. Dopiero to poskutkowało, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

W internecie jedna z postronnych osób - jak informuje policja - wstawiła prowokującą wiadomość, która miała nierzetelnie opisać interwencję. Trwa zbieranie materiałów dowodowych w związku ze znieważeniem i zniesławieniem mundurowych. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Policjanci ćwiczyli nietypowe akcje