Kontrowersyjna policyjna interwencja w Witnicy? Sprawę wyjaśni prokuratura

2021-04-30 12:52
gorzów policja auto
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

To drugie podobne zdarzenie, które miało miejsce w kwietniu. Policjanci mieli nadużyć swoich uprawnień także przy sprawie 45-latka na osiedlu Słonecznym w Gorzowie. Prokuratura już się nią zajmuje. Tak samo ma być w przypadku Witnicy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie (25.04). Po interwencji, w mediach społecznościowych pojawił się wpis sugerujący przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Policja zapowiedziała podjęcie kroków związanych, z ich zdaniem, hejtem i zniesławieniem.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję, bo trzy osoby nie chciały, mimo próśb właściciela, opuścić mieszkania. Dwie z nich wyszły przed przyjazdem patrolu, natomiast 51-latek został. Policjanci przekonywali go, by wyszedł, ale ten nie chciał i był agresywny. Użyli więc środków przymusu bezpośredniego- pałki służbowej. Dopiero to poskutkowało, a mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

W internecie jedna z postronnych osób - jak informuje policja - wstawiła prowokującą wiadomość, która miała nierzetelnie opisać interwencję. Trwa zbieranie materiałów dowodowych w związku ze znieważeniem i zniesławieniem mundurowych. Sprawa ma trafić do prokuratury.

Policjanci ćwiczyli nietypowe akcje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE