Przekazanie autobusów elektrycznych w Gorzowie

i

Autor: akl Przekazanie autobusów elektrycznych w Gorzowie

KOMUNIKACJA

Komunikacja miejska w Gorzowie jedna z najtańszych w Polsce. Ten ranking mówi wszystko

2023-03-21 15:51

Miejski Zakład Komunikacji i Urząd Miasta Gorzowa robią wszystko, aby przekonać mieszkańców do korzystania z autobusów i tramwajów, dlatego bilety na przejazd są jednymi z tańszych w Polsce. Kto przewodzi w rankingu?

Portal picodi.com przygotował bardzo ciekawe zestawienie, w którym przedstawił koszt za bilet jednorazowy i miesięczny we wszystkich stolicach wojewódzkich w Polsce. Jak wypadł Gorzów?

Gorzów ma najtańszą komunikację miejską w Polsce! Ten ranking nie pozostawia złudzeń

Według picodi.com, w Gorzowie za jednorazowy przejazd zapłacimy jedynie 3 złote. To najtaniej w kraju. Taką samą kwotę zapłacimy również w Zielonej Górze. Na drugim biegunie jest Szczecin, Poznań i Kraków, gdzie tam za jednorazowy przejazd pasażer musi zapłacić aż sześć złotych!

Ile kosztuje bilet miesięczny w Gorzowie?

Jak to się ma przy bilecie miesięcznym? W tym rankingu Gorzów również wypada świetnie. Za miesięczną "przejazdówkę" trzeba w Gorzowie zapłacić jedynie 83 złote. Patrząc na inne miasta w Polsce, to w naszym mieście jest naprawdę tanio! W tym rankingu znów króluje Szczecin, ale także i Łódź, gdzie musimy zapłacić aż 140 złotych. Całe zestawienie znajdziecie TUTAJ.

Portal picodi.com postanowił także obliczyć procent pomiędzy kosztem biletu miesięcznego a pensją netto (według najnowszych danych GUS) w danym mieście. W Gorzowie oscyluje na poziomie 1,9 proc. i na tle innych miast również wypadamy znakomicie. Lepiej jest tylko w Krakowie - 1,3 proc.

Portal informuje, że w badaniu wzięto pod uwagę ceny biletów jednorazowych i miesięcznych zgodnie z obowiązującymi cennikami spółek odpowiedzialnych za komunikację miejską według stanu na marzec 2023 r. Przeciętne pensje netto dla miast uwzględnionych w rankingu pochodzą ze strony numbeo.com, a dla polskich miast – z portalu statystykamiast.stat.gov.pl (ostatnie dostępne dane dotyczą stycznia 2023 r.) Przy konwertowaniu walut wykorzystaliśmy średnie kursy za luty 2023 r. według Google Finance.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku!

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji MZK w Gorzowie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE