Kolejny krok w kierunku budowy spalarni śmieci

2021-08-04 11:46
list
Autor: foto. UM Gorzów

Nowoczesna spalarnia śmieci w Gorzowie coraz bliżej realizacji? Gorzowscy urzędnicy wykonali ku niej krok - podpisali list intencyjny w tej sprawie z Polską Grup Energetyczną.

Nie oznacza to jeszcze, że właśnie ta firma zajmie się budową spalarni. Porozumienie zakłada współpracę na etapie projektowania zadania.

My ze swojej strony będziemy starali się przekazać jak najwięcej informacji dotyczących strumienia odpadów,możliwości technicznych naszych instalacji przetwarzania odpadów i co najważniejsze miejsca, w którym ta spalarnia mogłaby powstać - mówi Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

PGE ma natomiast przedstawić założenia co do części technicznej i technologicznej takiego obiektu tak aby odpowiadał potrzebom miasta. Jednak nie tylko, bo zakład miałby obsługiwać cały region. Koszty takiej inwestycji to setki milionów złotych. Magistrat zakłada, że spalarnia mogłaby ruszyć za cztery lata, prawdopodobnie przy ul. Mironickiej. Przypomnijmy- budowa obiektu w Gorzowie została wpisana do strategii rozwoju województwa lubuskiego.

Czy politycy powinni dostać podwyżki? Zdania Polaków podzielone
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE