Joannici z gorzowskiego II LO uczyć będą resuscytacji

2022-10-17 15:49
Resuscytacja
Autor: arembowski/CC0/pixabay.com

Akcja organizowana jest dla przedszkolaków i uczniów innych szkół. W wtorek, na terenach zielonych przy szkole będzie można nauczyć się jak ratować ludzkie życie.

Joannici z ogólniaka przy Przemysłowej pokażą jak prawidłowo wykonać resuscytację. Gorzowskie II LO zaprosiło przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich na lekcję pierwszej pomocy. W wtorek (18.10) dziać się będzie od godziny 11, na szkolnych terenach zielonych. Akcja odbywa się z okazji Światowego Dnia Resuscytacji. Uczniowie II LO, należący do Joannitów, pokażą jak ratować ludzkie życie.

Chcemy to pokazać na fantomach dzieci i fantomach dorosłych. Przedszkolaki przyjdą z pluszakami, też będą mogły sprawdzić jak to wygląda. To jedyna droga, żebyśmy wychowali społeczeństwo, które w dorosłym życiu będzie właściwie reagować na sytuacje zagrożenia życia, których będą świadkami - mówi Tomasz Pluta, dyrektor liceum.

II LO od kilku lat obchodzi w ten sposób Światowy Dzień Resuscytacji. Został on ustanowiony w 2013 roku i przypada 16 października. Głównym celem jest podnoszenie wiedzy na temat tego, jak udzielać pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymania akcji serca.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Fanfary już od 7/10

Pytanie 1 z 10
Legendarny film Quentina Tarantino "Pulp Fiction" był nominowany w siedmiu kategoriach do Oscarów. Ile statuetek ostatecznie zdobył?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE