Jenin/Gorzów: Zabił rodziców, był niepoczytalny. Trafi do zakładu psychiatrycznego [AUDIO]

2021-03-10 13:51
Mielec. Są zarzuty dla 35-latki zatrzymanej w związku z bójką Polaków z Romami
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

43-latek jest podejrzany o podwójne zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi dożywocie. Śledztwo zostało zakończone, kroki o umorzeniu sprawy zostały podjęte po analizie opinii psychiatrycznej. Co zawierała?

W lutym do gorzowskiej prokuratury wpłynęła opinia biegłych psychiatrów dotycząca brutalnej zbrodni z listopada ubiegłego roku. Dokument był kluczowy w podjęciu kolejnych decyzji. Dopiero teraz ujawniono jej treść. Krzysztof D. zadał ciosy w głowę narzędziem o tępych krawędziach. Przyznał się do zabójstwa, ale odmówił składania zeznań.

O opinii biegłych mówi Łukasz Gospodarek, rzecznik gorzowskiej prokuratury:

Prokuratura złoży wniosek o umorzenie sprawy, który ma trafić do sądu w ciągu miesiąca. Wystąpi także o izolację podejrzanego w szpitalu psychiatrycznym, by swoim zachowaniem nie zagrażał otoczeniu.

Przypomnijmy- do rodzinnej tragedii doszło 27 listopada ubiegłego roku w Jeninie pod Gorzowem. W domu znaleziono zmasakrowane ciała 62-latki i 69-latka. Prawdopodobnie 43-latek, syn,  już wcześniej miał problemy psychiczne.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE