Noworodek

i

Autor: Pixabay

Jakie imię dla dziecka jest najpopularniejsze w Gorzowie? To was z pewnością zaskoczy!

2023-03-17 12:39

W 2022 roku urodziło się prawie 1500 dzieci. Jakie imiona były najbardziej popularne dla gorzowskich noworodków? O tym w poniższym materiale.

2022 już za nami, ale początek 2023 roku to jeszcze czas na podsumowania poprzedniego. Skupiliśmy się na imionach noworodków narodzonych w Gorzowie. Jakie imiona były najbardziej popularne?

Popularne imiona dla dzieci w Gorzowie

Jeśli chodzi o dziewczynki, to najpopularniejszymi imionami były Pola, Maja i Maria, zaś dla chłopców Leon, Jan i Tymon. Imię Leon drugi rok z rzędu jest bardzo popularne, bo również w 2021 roku był jednym z najczęściej nadawanych dla noworodków.

Czym się kierować w wyborze imienia dla dziecka?

- Ma być oryginalne, pięknie brzmiące, łatwe do zdrobnienia i podobać się wszystkim w rodzinie... Imię określa tożsamość człowieka, dlatego w wyborze można kierować się tradycją, znaczeniem, magią, numerologią czy obecną modą - czytamy na stronie mjakmama24.pl.

Sonda
Jakie imię wybrałbyś dla swojego dziecka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE