Imprezy masowe w Gorzowie odwoływane! Na początek mecz kosza bez publiczności

2020-03-04 18:49
Puste krzesełka
Autor: www.pxhere.com CC0 Public Domain

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zdecydował, że konieczne jest wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności w związku z pojawieniem się pierwszego w Polsce przypadku zakażenia koronawirusem.

Mimo, że jeszcze w środę rano (tj. 4.marca) wojewoda zapowiadał, że imprezy masowe w województwie lubuskim nie będą na razie odwoływane to już kilka godzin później decyzja została zmieniona. Wojewoda zapowiedział, że zaplanowany na godzinę 18:00 mecz koszykówki pomiędzy Polską Strefą inwestycji Eneą Gorzów a Energą Toruń odbędzie się bez udziału kibiców.

A to nie koniec, bo takich sytuacji może być więcej. Obecnie nad harmonogramem imprez, które mają się odbyć w Lubuskiem pracują służby wojewody. Bardzo prawdopodobne, że więcej wydarzeń zostanie zamkniętych dla publiczności bądź odwołanych. O takich przypadkach będziemy na bieżąco informować.

- Chodzi nam przede wszystkim o prewencje i o bezpieczeństwo naszych mieszkańców - przyznała Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik wojewody.

Przypomnijmy: pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce potwierdzono w środę. To 65-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa lubuskiego, który wrócił z festiwalu w Niemczech. Obecnie chory jest hospitalizowany w Zielonej Górze.

W Gorzowie natomiast wprowadzane są dodatkowe środki ostrożności. Szpital przy Dekerta zamknął oddziały dla odwiedzających. Przedszkola apelują natomiast, by nie przyprowadzać do placówek chorych dzieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE