Grudzień to nowy termin zakończenia prac w gorzowskim parku Róż

2021-11-24 17:15
gorzów park róż poślizg 1
Autor: facebook.com/gorzowPL Prace w parku Róż ciągle trwają.

Po raz kolejny wykonawca złożył wniosek do gorzowskiego magistratu. Firma Exalo podała nowy termin i jest to 24 grudnia. Co tym razem pokrzyżowało plany? Wcześniej były to problemy ze stawem.

Poślizg tłumaczony jest niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które utrudniają prowadzenie prac zgodnie z harmonogramem. Ostatnio, czyli pod koniec października, wykonawca a także gorzowscy urzędnicy byli pełni optymizmu. Prace weszły na obroty przy budowie tarasów przy brzegach stawu, fontanny, schodów, alejek i placu zabaw.

Jednak listopadowe opady deszczu i niskie temperatury znów spowolniły roboty.

gorzów park róż poślizg 2
Autor: facebook.com/gorzowPL Nad stawem powstaje taras.

Czy uda się dotrzymać grudniowego terminu? Wkrótce zima i aura może być niesprzyjająca. Jeżeli nie stanie na przeszkodzie, to będzie można wybrać się do parku Róż na świąteczny spacer. W całej okazałości - z roślinami i pergolami- będzie można go podziwiać wiosną.

Gorzowianie nie mogą się doczekać zakończenia rewitalizacji parku. Pierwotnie, przypomnijmy, miał on być gotowy w czerwcu, potem w sierpniu i we wrześniu oraz w listopadzie. Modernizacja kosztuje prawie 6 milionów złotych.

Łabędź Orfeusz miał poważne złamanie nogi. Jak przebiega jego rehabilitacja?

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE