Gorzowskie AJP zaprasza pielęgniarki po szkole średniej na roczne studia pomostowe

2022-07-05 16:04
gorzów szpital pielęgniarka
Autor: materiały szpitala Gorzów zdjęcie ilustracyjne

Nabór został uruchomiony. Indeksy czekają na 40 studentów. Zajęcia odbywać się będą w weekendy. Po ich ukończeniu absolwenci otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa.

Pielęgniarstwo pomostowe na AJP. To oferta gorzowskiej akademii dla absolwentów liceum medycznego, którzy wykonują zawód pielęgniarki lub pielęgniarza. Na chętnych czeka 40 miejsc. Rekrutacja już trwa i będzie prowadzona do wyczerpania limitu. Pierwsze dokumenty już wpłynęły. Przed uruchomieniem kierunku uczelnia zrobiła rozeznanie rynku i wyszło, że jest on bardzo potrzebny. Zajęcia odbywać się będą w piątki, soboty i niedziele. Studia pomostowe potrwają dwa semestry.

Podstawą redukcji godzin dydaktycznych jest praktyka zawodowa. Studia skierowane są do osób, które pracują w zawodzie pielęgniarki, czy pielęgniarza. Dlatego nie muszą przechodzić przez 3-letnie kształcenie, tylko przez roczne - mówi prof. Irena Machaj, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.

Osoby, które ukończą studia pomostowe otrzymają tytuł licencjata pielęgniarstwa. Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziecie na stronie Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE