gorzów szpital sor

i

Autor: Fragles/ archiwum Zamiast na SORzr trzeba wybrać punkt Drive Thru.

Gorzowski szpital wstrzymał przyjęcia na neurologię

2021-11-10 12:08

Powód to COVID-19 u kilku pacjentów i personelu medycznego. Nie ma planowych zabiegów, a wyjątki będą robione tylko dla chorych w stanie zagrożenia życia, np. z udarami. Przeorganizowano oddział.

Oddział neurologii został podzielony na trzy strefy. W pierwszej zakaźnej- są pacjenci z dodatnimi wynikami testów, do strefy drugiej - buforowej - trafiły osoby, które miały kontakt z zakażonymi i dopiero okaże się, czy mają Covid- 19. Trzecia część oddziału to tzw. strefa czysta, gdzie nie ma zakażonych.

Oddział pracuje, ale w okrojonym składzie. Personel, u którego potwierdzono koronawirusa, przechodzi chorobę niemal bezobjawowo, co zawdzięcza szczepieniom. Izolacja neurologii powinna potrwać tydzień. Pozostałe oddziały gorzowskiego szpitala pracują bez zmian.

Gorzowski szpital ma aktualnie trzy oddziały covidowe, ale wkrótce uruchomi kolejny. Przy ul. Walczaka zamieni się w niego Oddział Rehabilitacji. Ma to się stać jeszcze w tym tygodniu.

Kryzys na granicy. Słychać strzał, a potem rozpaczliwe krzyki

Quiz patriotyczny. Czy jesteś prawdziwym POLAKIEM?

Pytanie 1 z 10
W którym roku została uchwalona konstytucja 3 maja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE