Gorzowski Puszkin i goście on-line. Młodzież przed komputery!

2020-04-30 7:15
puszkin akcja
Autor: materiały I LO Gorzów Klasy będą jeszcze puste.

To będzie kontynuacja spotkań, które odbywały się w szkole przed epidemią koronawirusa. Tylko że rozmówcy nie pojawią się osobiście, a wezmą udział w wideokonferencjach. Uczniowie na inaugurację cyklu porozmawiają z prezydentem Gorzowa.

Choć koronawirus zamknął szkoły, to jednak wiele się w nich dzieje. Dyrekcja I LO proponuje kolejne przedsięwzięcia, na które czeka także młodzież. Na początek w czwartek (30.04) aktualne sprawy czyli COVID- 19. Na czym polega zarządzanie miastem w czasie pandemii? Jakie wprowadzono rozwiązania?

- Uczniowie poznają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dotychczas znają sprawę z mass mediów. Nasza młodzież jest otwarta na innych, na poznawanie świata. Dlatego zdecydowaliśmy się na spotkania, ale w innej formule - wyjaśnia Mariusz Biniewski, dyrektor "Puszkina".

Pierwsza wideokonferencja z prezydentem Jackiem Wójcickim w czwartek o godz. 10.30. Na platformie Google Meet w grupie zamkniętej. Spotkanie zostanie nagrane i opublikowane m.in  na Facebook'u I LO.

Dyrekcja szkoły rozmawia już z kolejnymi gośćmi, by ich zaanagażować m.in z wojewodą lubuskim, wykładowcami uniwersytetów czy absolwentami liceum. W planach jest np. koncert.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE