Gorzowscy seniorzy mogą zamawiać obiady. Tym razem są one płatne!

2021-02-05 10:07
gorzów senior obiad2
Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Seniorzy mogą się zgłaszać po posiłek telefonicznie.

Ponownie ruszyła akcja dostarczania posiłków w ramach rządowych działań "Wspieraj Seniora" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie. Pierwsza edycja pod koniec ubiegłego roku cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale była darmowa.

Seniorzy mogą zamówić ciepły posiłek, który zostanie dostarczony do domu. Jeden obiad kosztuje 7 złotych, a opłatę ponosi zamawiający. Dania będą przygotowywane przez jednego z gorzowskich restauratorów, z którym gorzowski magistrat podpisał umowę.

gorzów senior obiad1
Autor: Fragles Obiady to np. rybne pulpety, ziemniaki i surówka.

Zgłaszać mogą się mieszkańcy powyżej 70 roku życia. Posiłki będą dostarczane od poniedziałku do piątku. Zamówienia przyjmowane są pod specjalnym numerem 22 505 11 11.

Przypomnijmy- pierwsza edycja posiłków dla gorzowskich seniorów była bezpłatna. Od połowy listopada do 18 grudnia ubiegłego roku wydano 25 tysięcy obiadów, za które magistrat zapłacił ponad 300 tysięcy złotych.

Alicja Majewska trafi do domu opieki? Smutne doniesienia o jurorce "The Voice Senior"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE