Gorzowianie oszukani na portalu ogłoszeniowym. Chcieli sprzedać a stracili

2021-02-04 19:33
gorzów internet oszuści
Autor: Materiały prasowe KWP Gorzów Policja przestrzega przed oszustami.

Policja apeluje o ostrożność podczas internetowych transakcji. Mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń. Gorzowianie wystawili swoje przedmioty na sprzedaż, szybko wzbudziły zainteresowanie... oszustów. Mieszkańcy rzeczy nie sprzedali i stracili własne pieniądze.

Oszuści podszywali się pod osoby zainteresowane wystawionymi rzeczami. Szybko deklarowali zakup, jednak aby transakcja przebiegła pomyślnie "kupujący" wysyłali sprzedającym linki do strony internetowej dzięki, której mieli dokonać zapłaty za towar.

Na jak się okazało spreparowanej stronie- sprzedawcy podawali informacje o swoich kartach płatniczych. Co miało przyspieszyć przelanie pieniędzy.

Niestety zapłaty za swoje przedmioty nie otrzymali, a z ich kont zniknęło kilkanaście tysięcy złotych. Jeden z mieszkańców Gorzowa stracił w ten sposób 11 tysięcy.

Mundurowi apelują by sprawdzać adresy stron i linki przesyłane przez obce osoby. Zdarza się, że spreparowane strony mają podobny adres, różniący się jedynie jakimś szczegółem - literą czy znakiem interpunkcyjnym. Dlatego przed podaniem jakichkolwiek informacji należy upewnić się, że robimy to w bezpiecznym miejscu.​

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE