Gorzowianie nie pojadą pociągiem do Berlina. Zmiany w rozkładzie jazdy!

2020-11-12 11:42
gorzów pociąg
Autor: Fragles/ archiwum Do Kostrzyna na razie połączenie zawieszone.

Od czwartku (12.11) niektórzy pasażerowie mogli być zaskoczeni. Przewoźnik POLREGIO zawiesił kilka połączeń w województwie lubuskim. Chodzi o ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W zamian nie kursuje autobusowa komunikacja zastępcza.

Chcący udać się za zachodnią granicę muszą skorzystać z innych środków transportu niż kolej. Na tą chwilę zawieszono osiem połączeń. Taka decyzja zapadła po rozmowach z marszałkiem lubuskim. 

Nie ma już bezpośredniego połączenia Gorzów-Berlin. Chodzi o trzy kursy- dwa z Gorzowa o godzinach 5.30 i 8.21 oraz powrotny z Kostrzyna o godzinie 19.57. Pociągi jeżdżą tylko i wyłącznie na niemieckim odcinku trasy. Nie skorzystamy także z niedzielnego pociągu z Zielonej Góry do Gorzowa o godzinie 17.55.

Kolejowa spółka zrezygnowała także z połączeń z Zielonej Góry do Żagania i Szczecina. Takie zamiany mają obowiązywać do 29. listopada. Zatem za nim wybierzecie się na dworzec PKP, lepiej zajrzeć na strony  polregio.pl i portalpasażera.pl

Pociąg Niepodległości pojechał bez pasażerów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE