Gorzowianie na dachu. Pożar odciął drogę ucieczki!

2020-04-27 13:29 Kły
pożar zawarcie
Autor: em Zdarzenie wyglądało groźnie.

Najedli się strachu mieszkańcy budynku przy ul. Budowlanych na gorzowskim Zawarciu. Zapaliły się odpady, które składowano przy klatce schodowej. Akcja trwała krótko, nikt mocno nie ucierpiał. Cztery osoby zabrało pogotowie.

W niedzielny wieczór (26.04) około godz. 21.30  gorzowscy strażacy zostali zaalarmowani, że palą się śmieci przy ul. Budowlanych przy markecie. Jak się okazało były to palety i meble czyli odpady wielkogabarytowe złożone tuż przy wejściu do bloku. Istniało zagrożenie, że ogień przejdzie na budynek mieszkalny.

- Gaszenie pożaru trwało kilkanaście minut, ale wyglądał on groźnie. Odciął on drogę ewakuacji lokatorom, więc niektórzy weszli na dach przylegającego do budynku marketu. Przy wykorzystaniu podnośnika ściągnęliśmy ich stamtąd. To nauczka dla tych, którzy odpady zostawiają przy wejściach do domu – wyjaśnia Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Cztery osoby podtruły się dymem, w tym dwoje starszych lokatorów, którzy przebywali w mieszkaniu. Prawdopodobnie było to podpalenie, którego  wyjaśnieniem zajmuje się policja. W akcji uczestniczyło 16 strażaków.