Gorzowscy filharmonicy ZAGRAJĄ w plenerze [AUDIO]

2020-06-06 9:19
gorzów fg
Autor: Fragles Na razie filharmonia jest zamknięta. Muzycy pojawią się w plenerze.

Przesunięte koncerty odbędą się właśnie teraz w weekend (6-7.06) w kilku miejscach Gorzowa. Będzie mogło w nich uczestniczyć więcej melomanów, bo rząd zezwolił na zgromadzenia do 150 osób. Zachować trzeba odstępy i mieć maseczki.

Muzycy wychodzą w teren, by o sobie przypomnieć mieszkańcom i w skromniejszy sposób uczcić 9. urodziny instytucji. Filharmonia nadal jest zamknięta, trwają przygotowania do jej otwarcia. Póki co gorzowianie usłyszą dźwięki na żywo pod swoimi oknami czy w okolicach marketów.

O koncertach po chmurką mówi Urszula Śliwińska, rzecznik gorzowskiej filharmonii:

Muzycy pojawią się w sumie w dziesięciu punktach i będą przestrzegać odstępów. Mieszkańcy usłyszą w sobotę (6.06) klasyczny koncert na fortepian, a z kolei w niedzielę (7.06) energetyczny kwartet- kontrabas, skrzypce, klarnet i ukulele.

Koncertowanie po południami od godz. 16. Występy trwać będą około 10 minut, następnie muzycy przeniosą się w kolejne miejsce.

Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE